Nakupování v Salcburku

V Salcburku se nakupuje opravdu krásně. Celé Staré město je jako jedno velké nákupní centrum. Člověk se zde pohybuje v historických kulisách a přitom objevuje moderní značkové zboží, ale i tradiční salcburské výrobky, které jsou ideálním dárkem a krásnou vzpomínkou na dny strávené v Salcburku. Hlavní nákupní tepnou je Obilná ulička (Getreidegasse) a Judengasse. Z obou pak vedou romantické průchody s rozkošnými dvory a dvorky, kde se ukrývají malé obchůdky a butiky a v nich nejeden skutečný klenot.
Europark Salzburg je jedno z nejmodernějších evropských nákupních center, které vytváří jakýsi protipól k nakupování na Starém městě. Zde se můžete pod jednou střechou věnovat nákupům ve 130 obchodech se všemi světovými značkami zboží.
Tradice & kvalita
Salcburské Staré město je živý organismus, kde se lidé setkávají, bydlí, pracují. Sídlí zde mnohé historické manufaktury, v nichž vyrábějí a také prodávají své tradiční výrobky pekaři, výrobci likérů, kožešníci, sedláři, tkalci, cukráři, ševci, lidoví řemeslníci apod. Oživují tak úzké uličky a průchozí pasáže s vyšňořenými dvorky. A mnohé z nich jsou samy o sobě vzácné historické pamětihodnosti jako je například knihkupectví Mora na Rezidenčním náměstí, stará dvorní lékárna knížecích arcibiskupů na Starém tržišti, specializovaný obchod s čokoládou Holzermayr, klášterní pekárna Sv. Petra, zlatnická dílna Antona Koppenwallnera nebo cukrárna Schatz.
Sladká vzpomínka na Salcburk
Při svých toulkách městem určitě nesmíte vynechat návštěvu některé z historických kaváren. Dostanete zde nejen vynikající kávu, ale také úžasné zákusky a moučníky. Budete-li chtít přivézt svým blízkým malý sladký důkaz toho, jak chutná Salcburk, máte jedinečnou příležitost zakoupit zde některou z ručně vytvořených čokoládových kreací v čele s Mozartovými koulemi.